


Digitalizarea lui pește și serviciile publice lipsă pentru care ești obligat să contribui ca să primești nimic sau eventual să mori liniștit.
Eu, liber profesionist, avocat, asigurat obligatoriu în sistemul public de sănătate.
Vreau, nu vreau, 10% din veniturile mele trebuie să le plătesc pentru serviciul public de sănătate. Dacă nu o fac, mă aleargă fiscul. Mă execută silit.
A trecut termenul de depunere a declarației unice și de plată.
Depus, plătit, DAR NU FIGUREZ ASIGURATĂ în sistemul public de sănătate.
Ca în fiecare an, nu contează că sunt asigurată OBLIGATORIU, în temeiul legii, că nu figurez asigurată în sistem.
În fiecare an mă confrunt cu aceeași problemă: trebuie să depun personal, LA GHIȘEU, declarația unică.
Am trimis e-mail la casa județeană cu declarație unică, recipisă, alea, alea și pauză. ȘI NIMIC. Tot neasigurată figurez.
Când vor desființa de tot ghișeele, o să mă uit la stele. VOI FI OBLIGATĂ SĂ PLĂTESC ca să figurez NEASIGURATĂ.
În plus, v-am zis că am avut niște probleme de sănătate.
Costul tratamentului: câteva mii de lei pe lună.
Statul DECONTEAZĂ NIMIC din tratamentul meu pe lună.
Dacă nu aveam bani acum să îmi plătesc tratamentul, puteam să îmi pierd liniștită vederea.
Marilor avizi după ale guvernării le pasă deloc. Îi interesează numai să plătim ca să aibă ce toca.
Mâine vă voi povesti probabil CUM MORI LINIȘTIT ÎN ROMÂNIA că așa s-au gândit minunații ăștia care s-au cățărat pe guvernare, vor în continuare, dar și-au asumat răspunderea pe legi prin care condamnă cetățenii la moarte.
Când inițiază legile, degeaba le spui despre consecințe, că îi doare la bască.
Pe legea asta la care fac referire, le-a trebuit 6 luni ca să vad că la punerea în aplicare au cam condamnat lumea la moarte.
Au mai trecut 2 luni de atunci și tot nu au remediat.
Guvern nu avem și o să mai stăm mult și bine cu circul uite guvernul, nu e guvernul.
Săptămâna viitoare intră și Parlamentul în vacanță. Cetățenii pot să moară liniștiți în continuare, dacă nu au bani sau să aștepte 3 ani ca să fie corect diagnosticați și tratați (dar în 3 ani sigur crapă).
După aia îi vedeți în statistici la morți suspecte sau la creștere mare a numărului celor morți de inimă sau alte din astea.
Nu, nu sunt morți suspecte, sunt morți ca urmare a durerii în cot a celor care au guvernat și au dat lege potrivit căreia: n-ai bani, MORI.
Mai aștept până mâine, ca să văd dacă inițiază vreun proiect de lege pe care îl și votează în procedură de urgență până intră în vacanță, ca să remedieze prostia pe care au făcut-o.
Mâine ar fi ultima zi când ar mai avea timp Parlamentul să dea drumul la procedura de remediere rapidă.
Dacă văd că tot nu vor să își remedieze prostia, vă voi explica cum puteți muri liniștiți pentru că ”marii guvernanți” au ”vegheat” la asta.
Nu de alta, dar să știți că dacă voi sau un membru al familiei voastre moare, nu muriți pentru binele vostru, ci muriți din cauza ”guvernanților” care vă condamnă la moarte și puțin le pasă.
PS: Vă atașez ce ei au scris, nu eu, ca să înțeleagă orice decident în funcție, parlamentar sau aspirant din nou la funcție unde e problema pe care trebuie să o remedieze rapid.
Vedeți, da?
EFECTUL legii de ei inițiată și adoptata: MORTALITATE EVITABILĂ, IMPACT MAJOR ASUPRA MORTALITĂȚII GENERALE.
Și cu toate astea, de luni de zile nu remediază legislativ problema.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu